Przejdź do treści

TOTALNE OCZYSZCZANIE TWARZY

Kompleksowe oczyszczenie twarzy polega na głębokim oczyszczeniu twarzy przy pomocy kawitacji, czyli peelingu ultradźwiękowego oraz złuszczania naskórka kwasami. Peeling kawitacyjny stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnego oczyszczania manualnego. Wykorzystywane jest zjawisko kawitacji. Co to takiego? Dzięki emitowanym przez urządzenie falom ultradźwiękowym mikroskopijne pęcherzyki, które powstają na zwilżonej wodą skórze, pękają, usuwając zalegające zanieczyszczenia, zaskórniki otwarte i zamknięte. Jest to metoda bezbolesna i całkowicie bezpieczna. Po profesjonalnym zdiagnozowaniu skóry następnie dobierane są odpowiednie kwasy. Mieszanina kwasów o danym stężeniu nakładana jest na twarz na ściśle określony czas.

 

Dla kogo?

Peeling kawitacyjny, choć jest metodą głębokiego oczyszczenia skóry, jest delikatny i całkowicie bezpieczny, dlatego polecany jest osobom o każdym typie cery, w każdym wieku i o każdej porze roku.

W zależności od potrzeb skóry dobierana jest odpowiednia mieszanina kwasów. Kwas salicylowy (ze względu na silne właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne) pozwala skutecznie redukować trądzik, łagodny kwas migdałowy może być stosowany nawet u osób z cerą wrażliwą (ze względu na duże cząsteczki nie przenika w głąb skóry i nie drażni jej), kwas azelainowy rozjaśnia skórę i niweluje przebarwienia, kwas fitowy bardzo łagodnie złuszcza naskórek, nawilża i odmładza skórę (ze względu na wyróżniające go silne działanie przeciwutleniające). Peelingi kwasowe najlepiej jest wykonywać zimą, jesienią oraz wczesną wiosną.

 

Przebieg zabiegu

Etap wstępny

1. Demakijaż twarzy

2. Delikatny peeling mechaniczny lub enzymatyczny

3. Rozpulchnienie skóry i otworzenie porów za pomocą urządzenia emitującego parę wodną

 

Etap właściwy- głębokie oczyszczenie

4. Peeling kawitacyjny

5. Zdezynfekowanie oczyszczanych obszarów twarzy

6. Peeling kwasowy

7. Neutralizacja mieszaniny kwasów

 

Etap właściwy- odżywienie

8. Intensyfikacja efektów zabiegu poprzez masaż połączony z wklepywaniem odpowiedniego serum, którego substancje aktywne dzięki głębokiemu oczyszczeniu skóry będą mogły przynieść maksymalne korzyści

9. Dopełnienie zabiegu maska algową

 

Zakończenie

10. Na zakończenie- nałożenie łagodnego kremu, możliwość wykonania delikatnego makijażu

 

Efekty

Kompleksowe oczyszczanie skóry pozwala skutecznie usunąć martwe komórki naskórka, zanieczyszczenia oraz wągry. Po zabiegu skóra jest odpowiednio dotleniona i pobudzona do regeneracji. Już po pierwszym zabiegu widać wyraźnie zmniejszoną liczbę zaskórników oraz zanieczyszczeń, a dzięki zastosowaniu serii zabiegów możliwa jest regulacja wydzielania sebum, poprawa funkcjonowania gospodarki wodnej skóry, redukcja keratynizacji, czyli odkładania się warstw martwego naskórka, a nawet dzięki działaniu odpowiednich kwasów redukcja przebarwień.

czas trwania: 1,5h